System przewodowy czy bezprzewodowy?


Przewaga systemu bezprzewodowego nad przewodowym

        Alarmy bezprzewodowe znajdują swoje zastosowanie w obiektach, w których problemem jest zainstalowanie przewodowego systemu.
Jeżeli dopiero budujesz dom, możesz zastosować system przewodowy. Kucie ścian, łatanie czy szpachlowanie nie będzie wtedy problemem. Co jeżeli jednak Twój dom, mieszkanie czy biuro są już wykończone i urządzone? Perspektywa kucia ścian w celu poprowadzenia przewodów, łatania i szpachlowania powstałych bruzd oznacza wielki bałagan i to przez kilka dni. W takim przypadku właściwym rozwiązaniem jest montaż bezprzewodowego systemu alarmowego. Unikniesz wielkiego zamieszania związanego z remontem, a montaż takiego systemu zajmie najwyżej jeden dzień.
Taki system możesz w przyszłości w bardzo prosty sposób rozbudować, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba zdemontować i przenieść do innego obiektu.


Jak działa systemu bezprzewodowy?

        W systemie bezprzewodowym komunikacja między centralą a urządzeniami peryferyjnymi odbywa się za pomocą łącznośći radiowej. Dzięki dwukierunkowej komunikacji możliwe jest sterowanie różnymi urządzeniami, które wchodzą w skład systemu.


Czy to jest bezpieczne?

        Oczywiśćie! Sygnał radiowy jest zakodowany tak, aby nikt niepowołany nie miał możliwośći ingerencji w pracę systemu. Dodatkowo każda próba zakłócenia komunikacji jest wykrywana, a informacja o tym fakcie jest przesyłana do użytkownika lub/i stacji monitorowania.
System cały czas monitoruje obecność elementów bezprzewodowych. Każde otwarcie czujki oraz próba jej oderwania od ściany wywołuje alarm sabotażowy.


A co z zasilaniem?

        Czujki i inne elementy zasilane są z baterii. Ich żywotność wynosi do 3 lat. Poziom baterii zasilających jest cały czas monitorowany przez system. Jeżeli bateria nadaje się do wymiany, system powiadomi nas o tym na około 2 tygodnie przed ich całkowitym wyczerpaniem.


Pamiętaj!

Tak jak wszędzie najważniejsza jest jakość. Alarmy bezprzewodowe dorównują, a czasami przewyższają swoją funkcjonalnością i nowoczesnością systemy wykorzystujące strukturę przewodową.
Oferowane przez nas produkty firmy JABLOTRON to wysokiej jakości bezprzewodowe systemy alarmowe serii "OASIS". Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty CE oraz certyfikaty TECHOM w klasie C.

 
tel: 42 278 20 71  •  42 278 21 50     |     fax: 42 278 20 86  •  42 278 21 49     |     kom: 506 156 051  •  501 415 430     |    email: alarmy@zgierz.eu     |     www: alarmy.zgierz.eu